یه دخترخانم سی و چند ساله از آشناها تو تلگرام بمن پیام داده و از من راهنمایی خواسته، در مورد آقایی که تازه باهاش دوست شده اینطور پیام داده:

سلام آقا احسان، خوب هستید؟ یه م از شما میخواستم درحال حاضر با آقایی دوستم و دلم پیشش گیره،یک ساله و نیمه این آقا از همسرش جدا شده، همون روز  ک جدا شدن، زنش پشیمون میشه و همچنان داره سعی میکنه برگرده اما این آقا دیگه قبول نکرده برگرده چون دو سال برای جدایی کشمکش داشتن و خانمه بدون دلایل محکمی تلاش میکرده جدا شه

البته مهریه شو هم گرفته

مهندس برقهفوق لیسانسه

بهمدیگه علاقه داریم ولی ایشون نمیتونه تصمیم بگیرهانگار گاهی حتی ب همسر قبلیشم فک میکنه

شرایط برای من دشوار و گیج کننده شده

مامان اینا میگن باهاش کات کن چون تکلیفش با خودش معلوم نیس

خودش میگه من قبل از آشنایی با تو تصمیم داشتم تا 5 سال دیگه ازدواج نکنم ولی از وقتی با تو آشنا شدم، هی دارم ب ازدواج فک میکنم ولی نیاز ب فرصت دارم

بنظر شما من چکار کنم؟ نمیتونم بفهمم کار درست چیه؟

پاسخ بنده:

سلامشکر خداممنون.

راستش آخرین فردی که در این مورد تصمیم میگیره قطعا خودتون هستیدزندگی خودتون هستید و قطعا من از میزان علاقه شما به این آقا بی خبرم .ممکنه قلبتون رو تسخیر کرده باشه که نظر من تاثیر چندانی نمیتونه داشته باشه و ممکنه خیلی هنوز ارتباطتون جدی نشده باشه، ولی با توجه به اینکه نظر منو خواستید توجهتون رو به چند نکته جلب میکنم:

۱- اول از همه خودتونو جای اون دو نفر دیگه بذارید- یعنی اون آقا و خانم سابقش- بعد فکر کنید. همونطور که گفتید هنوز اون اقا به همسر سابقش فکر میکنه، و خانمش هم میخواد بگرده و وپشیمون شده، پس اولا شما تنها دغدغه فکری اون آقا نیستید و ثانیا اون خانم اگر حضور شما رو متوجه بشه قطعا تبدیل به رقیب و حریف عشقی اون خانم میشید که باید برای به دست آوردن اون آقا بجنگید، ضمنا اون آقا همین الان یک همسر نقد داره که هر وقت اراده کنه میتونه برگرده و یک ارتباط نصفه و نیمه نسیه با شما، البته قطعا شما از زندگی اون آقا باخبر نیستید و نمیدونم رشته های محبت بین اون آقا و همسر سابقش چقدر محکمه؟یا اون حرف اون آقا که گفته تا ۵ سال قصد ازدواج نداشته و با دیدن شما نظرش عوض شده میتونه کفه رو به نفع شما سنگین کنه البته اگر این حرف در ۲۰ سال پیش زده میشد قابل اعتناتر بود.ولی این روزا بنظرم این حرفا فقط حرفه و باید اثبات بشه!

۲-از کجا معلوم حرفای این آقا همش راسته؟ از کجا معلوم متاهل نیست؟ الان متاهل های زیادی هستند که با این حربه میخوان نظر دخترای جوان رو به خودشون جلب کنن.پس بنظرم شما اول مطمئن بشیددیدن شناسنامه و گواهی طلاق خیلی میتونه کمک کنه به شماولی مطمئنا اگر به اون آقا بگید جبهه گیری میکنه و شما رو به شکاک بودن متهم میکنه، پس سعی کنید با هر روشی که مناسب میدونید از هویت واقعی این فرد مطلع بشیدحتی نام خانوادگی و  محل کار و .اگر قبول نکرد مدرکی نشون بده مطمئن باشید شما رو داره بازی میده.و قطعا بی خیالش بشید.

۳- با توجه به سن شما و شرایط احتماع باید بگم اول هدفتون رو از این ارتباط مشخص کنید. در مورد دوستی و دوست اجتماعی و بنده نظری ندارم، توصیه ای هم نمیکنم.آدمها و شرایطشون هم کاملا متفاوتهمن دانشجویی داشتم که سه سال با همسرش دوست بودن و بعد ازدواج کردند و الان هم راضین البته نمیدونم دوستیشون چقدر هدفمند و در چارچوب بوده و همینطور دانشجویی داشتم که عمرشو گذاشته برای این دوستیهای بیحاصل و الان به شدت متضرر شده.توصیه من آشنایی هدفمند و ازدواج رسمی هستالبته بعد از این که متوجه شدید معارض نداریدیعنی خانم سابقش کلا منفک شدهسعی هم کنید انصاف داشته باشید و کاتالیزور نشید برای جدایی اون دو تا زوجمطمئن باشید اگر علقه ای بین اون دو نفر باشه و شما باعث جدایی شون بشید زندگی شما هم سر انجامی نخواهد داشت.اگر مطمئن شدید که صنمی بین این دو نفر نیست و قصدش ازدواج هست حتما از طریق خانواده هاتون اقدام کنید

۴- در این دوره زمونه ارتباطها به شدت سهل و آسون شده ولی ازون لحاظ دوام و پایداری به شدت متزله.گزینه ها زیادن هم برای پسر و هم دختر.خواستگار هم کمابیش هست با این اوضاع اقتصادی برای یکی کمتر برای یکی بیشتر، اثبات واقعی بودن عشق هم واقعا سخته، شیادهای عاشق نما هم کم نیستند، ولی به کف های زودگذر روی آب و به کم قانع نباشید، ارتباط عاشقانه پایدار و هدفمند حق شماست.ارزششو داره که برای این حق گرفتنی، تلاش کنید وقت بگذارید، تحقیق کنید و بی گدار به آب نزنید.

در هر صورت امیدوارم هر تصمیمی میگیرد به نفع شما و زندگی تون باشهموفق باشید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها