خیلی وقت بود در منوی احسانخسرو مطلبی ننوشته بودم.چند وقتیه که میخوام این پست رو بزنم ولی هر بار تنبلی ام شدمراستی یادم باشه تو منوی جوجو داکتر هم یه مطلب باید بزنم برای ایامی که میخواستم تحصیلاتمو در یکی از دانشگاههای معتبر جنوب شرق آسیا ادامه بدمهمه چیز تقریبا آماده بود کهبگذریم.بریم سر مطلب احسانخسرو

بعضی از استانها واقعا وجودشون تو کشور نعمت و سرمایه بزرگیهمثل استان آذربایجان حالا شرقی و غربیشو کار ندارم! مثل خوزستان اصلا مثل همه استانها بغیر تهران خراب شده! (ضمنا بگم همه دانشجوها پاس شدن این ترم کسی نیفتاد! حالا نمیدونم این وسط چرا یادم افتاد اینو به شما بگم؟:)))
تابستون امسال بود شایدم پارسال!(دقیقا تمرکز فکری آخر سال داداشتونو تماشا کنید از دور!! چقدر افکار من متمرکزه!:)) رفتیم تبریز .خوشبختانه تبریزی ها خیلی مهمون نوازنالبته لازمه تاکید کنم که اقایونشون فقط؟ چون ما مهمون نوازی خانوماشونو ندیدیم!:)

بعد یکی از میزبان ها ما رو برد سد نهندسعی کنید با یک تبریزی حداقل آشنا باشید و خونه شون بریداز لحاظ خورد و خوراک خیلی بهتون میرسن.کوفته تبریزی فراموش نشود! بعد حتما بر خودشون فرض میدونن شما رو ببرن گردش و تفریح.این اخلاقشونو خیلی دوست دارم.ولی اگر ترکی بلد نیستید سعی کنید تنهایی تو شهر نرید که خیلی تحویل نمیگیرن! خصوصا با زبان فارسی آدرس پرسیدن مثل اینه که با زبان افغانی در تهران آدرس بپرسید! خلاصه داخل شهر تبریز حتما با یک تبریزی و حتما با ماشین میزبان رفت و آمد کنیدرانندگی در تبریز نیازمند تبحر خاصی هست که کار هر کسی نیست! البته ماشینهای گذرموقت مدل بالا هم کم نیست! شاید یه روز دست آلکساندرا رو گرفتم و با هم رفتیم فرانکفورت زندگی کردیم! (چیه خیال کردید الان میگم میریم تبریز زندگی میکنیم؟ !!)

خلاصه این میزبان ما ما رو برداشت برد سدَ نهند

سد نهند در استان آذربایجان شرقی و در فاصله ۴۳ کیلومتری شمال شهر تبریز، در نزدیکی روستای تازه کند قرار دارد. این سد با هدف تأمین قسمتی ازآب شهر تبریز (حدود ۱ متر مکعب بر ثانیه) بر روی رودخانه نهند که یکی از شاخه های اصلی رودخانه آجی چای است، احداث شده. سد نهند، از نوع خاکی با هسته رسی مرکزی و حداکثر ارتفاع ۳۵ متر می باشد. طول تاج سد، ۷۳۰ متر و عرض آن ۸ متر است. تراز کف رودخانه در محل احداث ۱۵۷۰ متر، از سطح دریا بوده و ضخامت پوسته در این تراز حدود ۲۵۰ متر می باشد.

این عکسهایی که من همینطوری و یواشکی از این سد نهند گرفتم:

بعدشم که ما رو برد به یک مزرعه کوچک.که در کنارش ماهی قزال الا هم پرورش میدادنهم گاو و گوساله داشتند هم مرغداریمجموعه کاملی بودصبحانه پنیر تبریزی اصل و کره محلی و نون بربری روغنی که الان یادم نیست بهش چی میگفتنخیلی خوشمزه بود و نهار هم قزل آلای کبابیخدایا قسمت کن دوباره برم!:)

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها